بی ام و از مدل 2020 خودروی 330e پلاگین هیبرید رونمایی کرد

بی ام و از مدل 2020 خودروی 330e پلاگین هیبرید رونمایی کرد

کمپانی آلمانی بی ام و از نسخه 2020 مدل 330e پلاگین هیبرید با یک موتور برقی و قدرت ترکیبی ۲۵۲ اسب‌بخار رونمایی کرد.

پس از آشنایی با نسل جدید بی ام و سری ۳، هم‌اکنون نسخه‌ی جدید و پلاگین هیبرید 330e به خانواده‌ی محبوب سدان اسپرت باواریا اضافه شده است. آیا خودروی هیبریدی جدید عملکرد خوبی از تمام جهات ارائه می‌دهد؟ در حقیقت این امر به قوای محرکه‌ بستگی دارد؛ اما روی کاغذ، ارقام ارائه شده بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد.

 

 

بدیهی است که هسته‌ی اصلی بی ام و 330e، پیشرانه خواهد بود. پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲ لیتری بی ام و مجهز به توربوشارژر، ۱۸۴ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و تنها یک موتور برقی درکنار گیربکس خودکار 8 سرعته قرار دارد و ۱۱۳ اسب بخار دیگر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در مجموع قدرت به ۲۵۲ اسب‌بخار می‌رسد، اما این خودروی هیبریدی جدید دارای ویژگی جالبی به نام اکسترابوست (XtraBoost) است که بی‌شباهت به کارکرد نیتروژن برای خودروهای مسابقه‌ای عمل نمی‌کند. قرار گرفتن بی ام و 330e پلاگین هیبرید در حالت رانندگی اسپرت و فشردن پا روی پدال گاز باعث می‌شود تا ۴۰ اسب‌بخار اضافی برای مدت زمان ۱۰ ثانیه به قدرت خودرو افزوده شود و قدرت خروجی این سدان به ۲۹۲ اسب بخار برسد؛ اما به هر حال این قدرت اضافی برای مدت محدودی خواهد بود و نباید انتظار اضافی از آن داشت.

 

 

بی ام و می‌گوید 330e می‌تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت را در زمان ۵/۹ ثانیه بپیماید و بیشینه سرعت آن به ۲۳۰ کیلومتربرساعت می‌رسد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این معیارها با استفاده از قابلیت اکسترابوست به دست آمده‌اند یا خیر. بی ام و 330e همچنین می‌تواند به تجهیزات مختلف تجهیز شود که از جمله می‌توان در نسخه‌ی ام اسپرت (M Sport) به سیستم تعلیق انطباقی و ترمز‌ها اشاره کرد.

 

 

بی ام و 330e می‌تواند در حالت هیبرید به سرعت ۱۱۰ کیلومتربرساعت برسد؛ با جابجایی به حالت تمام برقی، این سدان قادر خواهد بود با سرعت ۱۴۰ کیلومتربرساعت حرکت کند. باتری لیتیوم‌یون ۱۲ کیلووات ساعت در زیر صندلی عقب و جلوی باک بنزین قرار دارد و در حالت تمام برقی شعاع حرکتی بین ۵۹ تا ۶۶ کیلومتر به بی ام و 330e می‌دهد. باتری فضای صندوق عقب خودروی بی ام و را کمی کاهش می‌دهد، اما خواباندن و خم کردن صندلی عقب فضای ذخیره سازی بیشتری در صورت نیاز در اختیار خواهد گذاشت. البته خودروساز آلمانی برای اولین‌بار مدل تورینگ (Touring) بی ام و 330e را هم عرضه می‌کند؛ هرچند که این مدل تا تابستان سال ۲۰۲۰ وارد بازار نخواهد شد.

 


محصولات معتبرترین برندهای خودروسازی جهان را در اتومبیل داودی بیابید