اوپل کورسا اولین خودروی الکترکی دنیا را معرفی نمود

اوپل کورسا اولین خودروی الکترکی دنیا را معرفی نمود

شرکت اوپل از نسخه‌ی الکتریکی کورسا با نام Corsa-e رونمایی کرد که عنوان اولین خودروی الکتریکی مسابقات رالی دنیا را در اختیار دارد.

خودروساز آلمانی با انتشار تیزری در روز گذشته از مدل رالی کورسا e به‌ عنوان اولین خودروی الکتریکی در مسابقات رالی پرده‌ برداری کرد. این خودرو قرار است رونمایی عمومی خود را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت که به‌ زودی برگزار می‌ شود، تجربه کند. اوپل کورسای الکتریکی رالی بر اساس مدل تولیدی اوپل کورسا e ساخته خواهد شد. این خودرو جایگزین خودروی مسابقه‌ای فعلی اوپل در مسابقات رالی با نام Adam R2، ‌می‌شود. اوپل کورسا e رالی به موتوری برقی مجهز است که می‌ تواند ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. توان مورد نیاز خودرو نیز از بسته‌ی باتری ۵۰ کیلووات‌ ساعتی تامین می‌ شود. مشخصات فنی این مدل با نسخه‌ی تولید انبوه خیابانی آن یکسان است.

 

 

در کنار دیگر تغییراتی که در این خودرو به منظور رقابت در مسابقات رالی داده شده است باید به دیفرانسیل لغزش محدود تورسن نیز اشاره کرد. اوپل کورسا e رالی قرار در مسابقات WRC شرکت نخواهد کرد بلکه این خودرو در مسابقات رالی مخصوص اوپل با نام ADAC Opel Rally Cup، شرکت می‌ کند. این مسابقات رالی مخصوص کشور آلمان بوده و تنها خودرو های اوپل در آن شرکت می‌ کنند. در سال‌ های گذشته رانندگان جوان زیادی از ۱۸ کشور مختلف جهان در این مسابقات شرکت کرده‌اند. مدل عادی اوپل کورسا الکتریکی می‌ تواند در ۸.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و پیش‌بینی می‌ شود که مدل رالی نیز عملکردی در همین حدود داشته باشد.

 

 

به‌ گفته‌ی میشایل لوهشلر مدیر اجرایی اوپل، کورسا الکتریکی، خودروی برقی برای عموم است که در کنار قیمت پایین، برای استفاده‌ی روزمره هم توانایی‌ های خود به همراه دارد. این خودرو به همان اندازه نیز برای موتور اسپرت و مسابقات اتومبیل رانی مناسب است. کورسای جدید لذت رانندگی بالایی دارد و همین موضوع باعث شده است تا به‌ عنوان پایه‌ای برای خودروی رالی قرار گیرد. اوپل اولین خودروسازی است که خودروی الکتریکی برای مسابقات رالی تولید کرده است.

 

 

سری جدید این مسابقات که از تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز می‌ شود. همچنین طبق برنامه‌ ریزی اوپل و ADAC، تا سال ۲۰۲۱ حداقل ۱۰ سری مسابقات زمان گیری با نام Super Season برگزار می‌ شود. اوپل فعلا برای تولید ۱۵ دستگاه خودروی رالی کورسا الکتریکی برنامه‌ ریزی کرده است و هر یک از آن‌ها با قیمت ۵۵ هزار دلار به بازار عرضه می‌ شوند.

 

 

منبع: zoomit


محصولات معتبرترین برندهای خودروسازی جهان را در اتومبیل داودی بیابید