استفاده از کارت سوخت از 20 مرداد اجباری می شود

استفاده از کارت سوخت از 20 مرداد اجباری می شود

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد استفاده از کارت سوخت از 20 مرداد ماه در چهار کلان شهر کشور اجباری می شود.

طبق بررسی های بخش خبری اتومبیل داودی، اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو در تاریخ ۲۰ مرداد ماه فقط در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود؛ این در حالی‌ است که مصوبه‌ی قبلی شرکت‌ ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای سراسری این برنامه در تاریخ ۲۰ مرداد ماه حکایت داشت.

پیش از این شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خرداد ماه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:

عرضه‌ی بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری صرفاً با ارائه‌ی کارت هوشمند سوخت خودرو، امکان‌پذیر خواهد بود.

بنابراین اجباری شدن کارت سوخت در این تاریخ فقط در چهار شهر بزرگ کشور انجام می‌شود و سایر شهرها و روستاهای کشور طی روزهای بعد از آن یک به یک مشمول برنامه خواهند شد. امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌ی لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود، افزود:

این طرح در مدت زمان کوتاه در دیگر کلانشهرها و در ادامه در کل کشور نیز اجرا خواهد شد.

 

 

پیگیری‌ها از سامانه‌ی ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز این مسئله را تأیید می‌کند که در تاریخ ۲۰ مرداد ماه، اجرای مصوبه‌ای که قرار بود در این تاریخ سراسری باشد، فقط در چهار کلانشهر مذکور انجام می‌شود و در روزها و شاید هفته‌های بعد از آن، باید منتظر اجرای مصوبه‌ی مورد بحث در سایر نقاط کشور باشیم.

اما ذکر چند نکته برای کسانی که کارت سوخت ندارند یا رمز آن را فراموش کرده اند:

هموطنانی که رمز کارت سوخت خودرو را فعال نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به جایگاه های عرضه‌ی بنزین در سراسر کشور و وارد کردن چهار رقم سمت راست کد ملی، آن را فعال کنند تا در زمان اجرایی شدن طرح با مشکلی مواجه نشوند.

کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند نیز نگرانی از بابت اجرای طرح نداشته باشند؛ کارت سوخت المثنی برای این افراد صادر خواهد شد.

همچنین افرادی که تاکنون کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، باید با مراجعه به پست از روند تحویل آن مطلع شوند.

و در نهایت آن دسته از هموطنانی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در شهر خود و همراه داشتن مدارک مالکیت خودرو و کارت ملی نسبت به بازنشانی رمز عبور اقدام نمایند.

 


محصولات معتبرترین برندهای خودروسازی جهان را در اتومبیل داودی بیابید